Copyright 2019 - Kaczory - Parafia pw. św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia i intencje

21. 07. 2019

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś – szesnasta niedziela w ciągu roku, to III Niedziela miesiąca nasz dzień wdzięczności. Modlimy się za siebie nawzajem, za wszystkich, którzy przez modlitwę i ofiarę wspierają naszą parafię. W naszej codziennej modlitwie nie zapomnijmy o rolnikach, dla których wakacje nie są czasem odpoczynku, lecz ciężkiej pracy. Wspomagajmy ich przynajmniej duchowo, a kto może, to również fizycznie, abyśmy razem mogli cieszyć się z obfitych plonów ziemi i dziękować Bogu za Jego dary. Przy tej okazji jeszcze raz serdecznie dziękuję Wam Drodzy Parafianie Siostry i Bracia za wszelkie składane ofiary na potrzeby naszej Parafii. Składam serdeczne podziękowanie Bóg Zapłać!

2. Dla wielu rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy jednak, że nie ma urlopów od modlitwy, Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Będąc w kościele pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• W poniedziałek, 22 lipca – święta Maria Magdalena
  • We wtorek, 23 lipca - święta Brygida, patronka Europy.
  • W środę, 24 lipca – święta Kinga dziewica
  • w czwartek, 25 lipca – święty Jakub  Apostoł i św. Krzysztof, męczennik, patron kierowców i podróżujących, orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii dziś po Mszach św. Przy tej okazji zbierać będziemy ofiary (podczas błogosławieństwa pojazdów) na transport dla Misjonarzy.
  • w piątek, 26 lipca – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Marii Panny. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych rodziców i dziadków.

Komunikat: Za tydzień tj. 28 lipca odpust Matki Boskiej Anielskiej w Rzadkowie. Msza Św. odpustowa o godz. 11.00. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej ogłasza nabór na nowy rok akademicki 2019/20 na zaoczne 5 - letnie Magisterskie Studia Teologiczne – specjalność katechetyka oraz 2- letnie Podyplomowe Studia Teologiczno – Katechetyczne, Roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej  prowadzone w Bydgoszczy.

W minionym tygodniu zm. śp. Ks. Grzegorz Lewandowski . Pogrzeb odbył się w piątek 19 lipca. Dziękuję Wszystkim, którzy wzięli udział w pogrzebie i uczestniczyli w modlitwie  różańcowej za ks. Grzegorza Lewandowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

Wszystkim Dzieciom, Młodzieży i mającym urlopy życzę miłych i bezpiecznych z Panem Bogiem wakacji. A pracującym Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.

Pragnę przypomnieć że Biuro Parafialne czynne jest po każdej Mszy św. od poniedziałku do soboty. W niedzielę  nieczynne.

Wszystkim życzę miłego i błogosławionego dnia i tygodnia.

ks. Andrzej Czerwiński

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

21.07.2019

9.00  + Barbara Markiewicz w 1 r. śm. Zofia, Stanisław Markiewicz, Helena, Stefan Grondkowski, Mieczysław Kirpa

11.00  + Antoni, Marianna Sadowscy, Jadwiga Bohatkiewicz

15.00  + Marian i Czesław Stypka i zm. z Rodziny

22.07.2019

8.00  + Piotr Zenel w 20 r. śm. Edyta Karcz, Wanda Paluszkiewicz w 4 r. śm. Maria, Bronisław Boruta, Alfons i Arkadiusz Zenel

18.00  + Czesława, Tadeusz Skowrońscy

23.07.2019

8.00   Za Ojczyznę, Pana Prezydenta, Pana Premiera i za cały Rząd o Dary Ducha Świetego i Boże błogosławieństwo

18.00  + Anna, Marian, Piotr Rajek

24.07.2019

8.00  + Czesław Kieruj z ok. im.

18.00    W 18 r. ur. Martyny z podziękowaniem i z prośbą o Dary Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo

25. 07. 2019

8.00 +  Władysława Szykowna oraz z ok. ur. i im. Krzysztofa podziękowaniem i z prośbą o łaski zdrowia,  i Boże błogosławieństwo

18.00  + Ks. Grzegorz Lewandowski