Copyright 2019 - Kaczory - Parafia pw. św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia i intencje

14. 04. 2019

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tym tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż w Nim”! Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal z powodu naszych nieprawości, po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały Jezus.
  2. Wielki Tydzień przeżyjmy godnie i po chrześcijańsku. W tygodniu  Msze św. od poniedziałku do środa o godz. 8.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi w tym tygodniu od Pn – Śr. o godz. 17.00.
  3. W Wielką Środę tj. 17 kwietnia udamy się do chorych i starszych wiekiem parafian z Chrystusem Eucharystycznym o godz. 9.00. Zgłoszenia chorych jednorazowo w biurze parafialnym.
  4. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej parafii o godzinie 18.00. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godz. 21.00.
  5. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich o godz.12.00. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godz. 18.00. Po liturgii – adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 21.00. Ofiary składane przy okazji adoracji Krzyża Świętego przeznaczone są na Grób Pański w Jerozolimie
  6. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim o godz. 9.00  do 20.50. Plan adoracji wywieszony jest w gablocie ogłoszeń. Bardzo proszę Panów Strażaków o zaciągnięcie warty przy Grobie Pańskim. Pamiętajmy, że jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w kościele o godz. 12.00, 13.00, 15.00.  O godzinie 21.00 – czyli, jak liturgia nakazuje, po zapadnięciu zmroku, rozpoczniemy w sobotę uroczystą celebrację Wigilii Paschalnej – najważniejszej liturgii roku kościelnego. Liturgia ta  wprowadza nas w tajemnicę Zmartwychwstania Chrystusa. Poświęcony zostanie ogień i Paschał, woda chrzcielna, a po uroczystej Mszy św. wyruszymy wraz z Chrystusem Zmartwychwstałym procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Na tę uroczystość przynieśmy ze sobą świece.
  7. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Święte o godzinie 8.00, 10.00, 12.00.
  8. Dziś zapraszam Rodziców i Dzieci kl. III na katechezę przygotowującą do I Komunii Świętej, po Mszy św. o godz. 11.00.

10. Do skarbony przy wyjściu Kościoła można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za złożone ofiary serdeczne „Bóg zapłać”.

11. W naszej Parafii chcemy się przygotować na Zmartwychwstanie Pańskie przez uczynki miłosierdzia wspierając starszych, samotnych, chorych, dzieci i młodzież. Dlatego zachęcam Parafian do udziału w akcji „Torba Miłosierdzia” . Torby takie zostały wyłożone na stoliku przy gazetach. Przygotowaną torbę można przynieść do zakrystii do Wielkiej Środy. Za dar serca w okazaniu tej pomocy składam podziękowanie. Bóg zapłać!

12. XXV Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej w Wyższym Seminarium Duchownym w Bydgoszczy 26-28 kwietnia 2019. Szczegóły na plakacie.

W gablocie są wywieszone życzenia świąteczne od Pana Sołtysa i Rady Sołeckiej Wsi Kaczory.

Pragnę przypomnieć że Biuro Parafialne czynne jest po każdej Mszy św. od poniedziałku do soboty. W niedzielę  nieczynne.

Wszystkim życzę miłego i błogosławionego dnia i tygodnia.

ks. Andrzej Czerwiński

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

14.04.2019

9.00  + Benedykt z ok. ur. oraz za Helenę z ok. ur. z podziękowaniem i z prośbą o łaski zdrowia, opiekę Matki Bożej i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia